GÜVEN, Kefir Zararları Yorumu


Sitenizi faydalı buldım. Ancak bazı noktalarda birbirine tezat oluşturan bilgiler içermekte ve kararsızlığa neden olmakta. Şöyle ki; Bir bölümde “her yaşta insan kullanabilir, çocuklarınıza rahatlıkla içirebilirsiniz” denilirken, kefirin zararları bölümünde 2 yaş altı çocuklara içirilmesi önerilmiyor.
Bir bölümde “düşük kalorili bir içecek olup, zayıflamaya yardımcıdır, Sağlıklı diyet için önemlidir, kilo almayı önler.”denilerek, Kefirdeki kalori miktarının düşük olması ve daha önemlisi tok tutmasından bahisle, “Kefir diyeti ile haftada 1 kilo verilmektedir. Ayda en az 5-6 kilo verilecektir” denilirken, Kefirin zararları bölümünde ise “Kefir yüksek kalorili bir içecektir, kilo problemi olanların dikkat etmesi gerekir” denilmekte.
Kefirin zararları bölümünde “AIDS ya da Hepatit gibi hastalıkları olan insanların, bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için kefir tükettikleri zaman bünyenin daha zayıf olmasını sağlayacağı için Kefir Zararları nedeniyle tüketilmemesi gerekmektedir.” denilirken; diğer bir bölümde kemoterapi almış hastaların direncini arttıracağından bahsedilmekte.
Kefirin faydaları bölümünde “Şekeri enerjiye dönüştürdüğü gibi yükselmesini de engeller.” şekllinde belirtilmekte iken, Kefirin zararları bölümünde şeker hastalarının tüketmemesi gerektiği belirtilmekte.
Hangisine inanmamız gerekli?


GÜVEN, 29.06.2016 Tarihinde Yazdı
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
E Posta Adresi : (Sitede Yayınlanmaz)
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :


 

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Kefir, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Haziran - 2018